Valitsus karmistab uute majade energiakulu norme | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Valitsus karmistab uute majade energiakulu norme

Majandusministeeriumi värske määruse eelnõu sätestab esimest korda liginullenergiahoone ehituse normid.

Nende järgi peab tulevikus ehitatavate majade energiatarve olema kolm ja pool korda väiksem kui praegu lubatud.
Kõik pärast 31. detsembrit 2020 ehitatavad eramajad peavad olema liginullenergiahooned, sama nõue hakkab omavalitsuste ja riigiasutuste hoonetele kehtima kaks aastat varem, selgub värske määruse eelnõu seletuskirjast.

Et üleminek oleks valutum, tahab valitsus karmistada energiatõhususe nõudeid juba tulevast aastast. Kui eramajade energiatarve ruutmeetri kohta tohib praegu olla 180 kilovatt-tundi aastas, siis uuest aastast langeb see 160 kilovatt-tunnini. Aastast 2021 tohib ruutmeetri energiatarve olla kuni 50 kilovatt-tundi.

Majandusministeeriumi säästva energia talituse juhataja Madis Laaniste ütles, et liginullenergiahoonete energiatarbe juures tuleb arvestada sedagi, et hooned toodavad ka ise energiat.

Olgu selleks päikesepaneel või maasoojuspumba kasutamine. Toodetud energia lahutatakse tegelikult kulutatud energiast ja sel juhul on uued karmid nõuded täidetavad.

A&A Kinnisvara tegevjuht Aivar Villemson ütles, et liginullenergiahoone ehitamine pole väga palju kallim ega keerulisem. «See pole mingi täppisteadus,» rõhutas ta.

Arhitekt Urmas Muru seevastu ütles, et liginullenergia nõuete rakendamine on keeruline teema. Ta märkis, et hoone projekteerimine ja ehitusjärelevalve läheb keerukamaks, tellijal on keeruline spetsiifilistest probleemidest aru saada ning võib juhtuda, et ta ei saa ka aru, miks ta peab paljude asjade eest rohkem maksma kui seni. «Asjal on muidugi plussid ka,» märkis ta.

Nõlvaku lasteaed Sauel on üks esimesi liginullenergiahooneid Eestis. Projektijuht Meelis Linnamägi ütles, et kahtlemata nõuab sellise hoone ehitamine rohkem pingutust, ent tasub aja jooksul ära.

Allikas: e24.ee ( 2012 )

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin