Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga ega pea kartma müügihai rünnakut.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Korralik põrandaküte muudab elu mugavaks

 • Põrandakütte madal pealevooluvee temperatuur kahandab püsikulusid
 • Mõõdukalt soe põrand tekitab hea enesetunde
 • Sisekujunduses jäävad Sulle vabad käed, kuna ühtegi küttekeha ei ole näha

Vaata detaile ja maksumust

Arvuta maksumus
Seda on tunda, kui on tehtud õige valik.
Sest mõtleb tulevikule.

Põrandaküte on säästlik, mõnus ja tervislik

Põrandaküte sobib isegi allergikule ja lubab Sul ka südatalvel kodus paljajalu käia. Ühendades põrandakütte soojuspumbaga, saavutad suurima võimaliku kokkuhoiu.

Mugav

Kodu on parajalt soe ja koristamine lihtne, sest põrandakütte puhul jääb tolm põrandale, mitte ei lendle toas ringi.

Soe

Läbi jalataldade tajud alati kosutavat soojust.

Säästlik

Võrreldes radiaatorküttega on põrandakütte püsikulud 10–12% väiksemad.

Töökindel

Meie projekteeritud ja paigaldatud põrandaküttesüsteem teenib Sind kaua.

Kas valida põrandaküte või radiaatorküte

Palju on räägitud nii põrandakütte kui ka radiaatorkütte eelistest ja puudustest. Kuid meie vaatleme asja teisest küljest, võttes aluseks terve mõistuse ja kõikide teemade alustala ehk füüsika.

Inimene tajub soojust peale õhutemperatuuri ka kiirgusena. Soojust õhkuv kaminahi või saunakeris võiksid olla esimesed, mis sellega seoses meenuvad. Tajutav temperatuur on õhu ja ümbritsevate pindade temperatuuri keskmine. Mida rohkem sooja pinda meie ümber on, seda väiksem tähtsus on õhutemperatuuril.

Põrandaküte loob madalamal ruumiõhu temperatuuril parema tajutava temperatuuri. Siit tuleb ka võimalik kokkuhoid.

Meie vastutame

Kui tellid põrandakütte projekti asjatundjalt, siis tema ka selle eest vastutab. Meie meeskond oskab kauaaegsetele kogemustele tuginedes arvestada sellega, et maja hakkab kütma soojuspump.

Võttes arvesse kõiki vajalikke andmeid, koostame põrandakütte projekti just Sinu kodu jaoks. Andmete täpsus on seejuures ülimalt vajalik. Üksnes nii saavad meie insenerid teha projekti, mis tagab toas Sinu soovitud temperatuuri, kasutades võimalikult jahedat pealevooluvett.

Vajaduse korral võime seejuures paigaldada ühele ruutmeetrile kuni 20 meetrit põrandaküttetoru. See tagab väga väikse küttekulu ning mugava ja sooja elukeskkonna.

Meie kulutõhusate küttelahenduste musternäide on 650 m2 maja, kuhu rajasime säästliku küttesüsteemi. Hoone asub mere ääres ja on väga suurte aknapindadega. Maja ainuke kütja on maasoojuspump, mis soojendab ka majas asuva basseini vett. Põrandakütte pealevoolu temperatuur on –23 °C temperatuuril ainult +35 °C. Tänu sellele on maja suurim kuu küttearve olnud kõigest 512 eurot.

Põrandakütte projekt eeldab täpseid andmeid

Meie insenerid vajavad põrandakütte projekti tegemiseks Sinu kodu täpseid jooniseid ning infot,
• mis materjalist on maja ja milline on selle soojustus
• kui paks tuleb põranda betoonikiht
• millised on eri ruumide põrandakattematerjalid
• mis on iga ruumi keskmine temperatuur
• kus asuvad põrandakütte kollektorid

Põrandakütte automaatika pole hädavajalik

Kui arvestame projektis kõigi oluliste andmetega, siis ei ole põrandakütte automaatikat vaja. Asjatundliku projekti järgi rajatud küttesüsteemi puhul saavutab iga ruum täpselt sellise temperatuuri, mida soovid.

Kui sellist lahendust ühe meie projekteerija maja peal kaheksa aastat tagasi katsetama hakkasime, siis olid kõik üllatunud, et põrandakütte automaatikat ei tule. Arvati, et sel juhul ei saa hoone temperatuuri mugavalt reguleerida. Tegelikult saab küll, ainult et soojuspumba pealt. Säärane lahendus on kokkuvõttes säästlikum.

Miks põrandakütte termostaat suurendab küttekulu

Kuigi põrandakütte termostaadid teevad elu mugavaks, raiskavad nad ka energiat. Kes soovib reguleerida iga ruumi temperatuuri eraldi, see peaks kindlasti paigaldama koos põrandaküttega ka termostaadid. Kellele on tähtis lihtsalt kogu kodu ühtlane temperatuur, sellele ei ole põrandakütte termostaate vaja.

Termostaadiga reguleerimine muudab kütmise kulukaks näiteks alljärgnevas meie kliimale tüüpilises olukorras.

• On öö ja kraadiklaas näitab väljas –10 °C. Termostaadi toaandur tuvastab, et maja vajab kütet, ja süsteem avab põrandakütte kontuuri.

• Saabub päev, välistemperatuur on +3 °C ja päike paistab aknast sisse, küttes toa soojaks. Toaandur saab aru, et vajalik temperatuur on saavutatud, ja süsteem sulgeb põrandakütte kontuuri. Vesi hakkab seistes jahtuma.

• Õhtu poole päike enam ei paista ja toa temperatuur langeb kiiresti. Selleks hetkeks on põrand juba maha jahtunud ja süsteem avab põrandakütte kontuuri. Soojuspumbale langeb väga suur koormus, kuna kogu maja vajab kütet. Sina tunned toas jahedust, sest ilm muutus.

• Soojuspump kütab kõigest väest ja hakkab tõstma kogu maja temperatuuri, mis on madalam kui soojuspumba graafikus määratud temperatuur. Betooni temperatuuri kergitamiseks on vaja palju energiat, mida soojuspump enamasti kiiresti anda ei suuda. Tavaliselt on soojuspumba seadetes määratud nii, et kui ta 60 minuti jooksul ei saavuta ette antud temperatuuri, võtab ta kasutusele elekterkütte. Tagajärjeks on suur küttearve.

Betoonpõrandaküte

Oleme juba aastaid kindlaks jäänud ühele betoonpõranda kütte paigaldusviisile. Võtame enda koostatud põrandakütte projektil eesmärgiks võimalikult madala pealevooluvee temperatuuri ning võimalikult väikese pealevooluvee ja tagastusvee temperatuuri erinevuse. Mida väiksem on nende kahe erinevus, seda suurem on sääst.

Kuna enamik meie projekteeritud ja paigaldatud küttesüsteeme kasutab soojuspumpa, lähtume põrandakütte projekti tehes eeldusest, et pealevoolu temperatuur ei tohi minna –23 °C välistemperatuuril kõrgemaks kui +35 °C.

Seepärast soovitame kliendil alati valida komposiit toru 16 mm põrandaküttetoru, mida saab vajaduse korral hästi tihedalt paigaldada. Oleme enda kogemuse ja projektidega lükanud ümber paljud müüdid. Näiteks arvatakse, et suure aknapinna korral (sel juhul vajatakse sooja väga palju) tuleb akna alla kindlasti lisaks paigaldada puhurkalorifeerid.

Meie kogenud insenerid on säärased objektid lahendanud ilma kalorifeerideta. Esiteks ei paigalda me kunagi põrandaküttetoru betoonivõrgu külge (kui klient just ise seda ei soovi), vaid paigutame põrandaküttetoru otse vahtplastile, kasutades kinnitusrelsse.

Põrandaküttetoru paigaldades ei kasuta me ka sidumistraati, mis võib toru vigastada. Selle asemel kinnitame toru vahtplasti külge paigaldusklambritega. Seejärel läheb torudele peale armatuurvõrk. Nii saavutame tulemuse, kus põrandaküttetorude peal olev betoon on võimalikult paks ja hoiab seega paremini soojust.

Põrandaküte puitvahelael

Üsna laialt on levinud väärarusaam, et puidust vahelae puhul põrandakütet paigaldada ei saa. Tegelikult on selliseks puhuks päris mitu toimivat lahendust:

 kipsplaati paigaldatav põrandaküte;
 soojusplaatidega põrandaküte;
 hajutitega põrandaküte.

Kipsplaati paigaldatav põrandaküte

See on hinna poolest kõige soodsam ja kõige levinum lahendus. Kipsplaati uputatav põrandaküttesüsteem paigaldatakse alles siis, kui seinad on vähemalt üks kord üle värvitud või tapeetimiseks ette valmistatud.

• Põrandale paigaldame saepuru- või puitlaastplaadi.
• Selle peale paneme projektis ette nähtud sammudega põrandaküttetoru, mille läbimõõt (16 mm või 14 mm) oleneb objekti soojuskoormusest.
• Kui kõigis tubades on põrandaküttetorud paigas, lõikame torude vahele esimese kihi kipsplaati. See asetseb põrandaküttetorude vahel nii, et plaadi kaugus torudest on vähemalt 20 mm. Nii jääb kipsplaadi ja põrandaküttetoru vahele õhuvahe.
• Õhuvahe valame kinni jootebetooniga, mida peaks olema kummalgi pool põrandaküttetoru vähemalt 20 mm ehk kokku 40 mm.
• Kui jootebetoon on kuivanud, lisame põrandaküttetorude peale teise kihi kipsi, et soojus paremini hajuks. Selle kihi paigaldame tervete kipsitahvlitena, kattes kogu põranda.
• Teise plaadikihi peale läheb põrandakattematerjal.

Niisuguse põranda kogupaksuseks tuleb u 36 mm.

Soojusplaatidega põrandaküte

See lahendus on hinna poolest eelmisest kallim, aga ka parem. Soojusplaatidega põrandaküte paigaldatakse alles siis, kui seinad on vähemalt üks kord üle värvitud või tapeetimiseks ette valmistatud.

• Soojusplaadid asetame saepuru- või puitlaastplaadi peale. Samuti saame need paigaldada betoonile. Puidule kinnitame soojusplaadi kas liimi või kruvidega, millel on ümber villaseib. Betoonpõrandale tuleb soojusplaat kindlasti liimida. Soojusplaadid asetame põrandale projektis näidatud moel.
• Kui plaadid liimitakse, siis ootame, kuni liim on kuivanud.
• Terve korruse soojusplaadid paneme kohale korraga.
• Soojusplaadi sees olevatesse soontesse paigaldame põrandaküttetorud.
• Põrandaküttetorud juhime kõik ühte kollektorisse, mille asukoha saab paigaldaja põrandakütte projektist.
• Kui soojusplaadid ja põrandaküttetorud on paigas, siis läheb kõige peale põrandakattematerjal.

Hajutitega põrandaküte

See põrandaküttelahendus on kõige kallim, aga ka kõige parem.

• Kõige alla paigaldame lauad, mille vahe oleneb põrandaküttetoru läbimõõdust. Sellise lahenduse käigus saame kasutada 20 mm või 16 mm toru.
Hajutid kinnitame kruvidega laudade peale. Kuna lauad on asetatud täpselt nii, nagu põrandakütte projekt ette näeb, on neid lihtne paigaldada. Hajutid on tehtud alumiiniumist, mis kiirgab väga hästi soojust.
• Kui hajutid on paigas, paneme nende sisse põrandaküttetoru. Terve korruse torustiku paigaldame alati korraga.
• Kui hajutid ja põrandaküttetorud on paigas, siis läheb kõige peale põrandakattematerjal.

Surveproov on kohustuslik

Pärast põrandakütte paigaldust survestame torud õhuga (kuni 4 bar). Õhk peab torustikus püsima vähemalt 24 h. Betoonivalu puhul hoiame survet sees valamistöö lõpuni.

Põrandakütte eelised

• Kuna soojus on põrandal ehk seal, kus Sa asud, saavutad mugavuse paari kraadi võrra madalamal õhutemperatuuril. Tänu madalale pealevooluvee temperatuurile on põrandakütte püsikulud 10–12% väiksemad kui radiaatorkütte puhul.
• Põrandaküte töötab hääletult ja säästab Sind tuuletõmbest.
• Koristada on lihtne, kuna tolm püsib põrandal ja ei lendle ruumis ringi. Pealegi ei sobi köetud põrand tolmulestadele.
• Mööbli paigutamisel ja sisekujundusel ei ole mingeid piiranguid.

Mida põrandakütte puhul arvestada

• Küttevee temperatuur tuleb hoida nii madal kui võimalik. Pealevooluvee temperatuur peaks betoonpõrandal olema +30…+40 °C ja puitlaagiga põrandal kuni +55 °C.

• Kui pealevooluvee temperatuur on liiga kõrge, siis tõuseb ka ruumi keskmine temperatuur. Põrandakütte mugavusautomaatika täiturmehhanismid avavad ja sulgevad kütteringe aeglaselt. Seepärast ringleb ülearu kõrge temperatuuriga vesi põrandas veel mitu minutit pärast kütteringi väljalülitamist.

• Põrandatemperatuur võib olla ruumis, kus inimesed pidevalt viibivad, maksimaalselt +29 °C (ideaalne on +24…+25 °C), lühikest aega kasutatavas ruumis (näiteks vannituba) kuni +33 °C.

• Et ringluspumbad ja jaotuskollektorite klapid kinni ei paakuks, tuleb põrandaküttesüsteemi küttevälisel petioodil aeg-ajalt sundkäivitada. Selle töö võib Sinu eest ära teha kvaliteetne põrandakütte automaatika.

• Betoonitööde ettevalmistamisel soovitame maja välisperimeetri isoleerida vähemalt 2,5 cm paksuse vahtplastiga, mis paigaldatakse vundamendi ja betooni kokkupuute kohale.

• Foorumites räägitakse vahel, et parkett kuivab põrandakütte korral katki ja põrand on liiga kuum. Kõik need jutud vastavad tõele näiteks juhul, kui põrandasoojus läheb vundamendi kaudu välja. Sel juhul võib põrandaküte teha liiga nii tervisele kui ka põrandakattele. Kindlasti mängib siin oma osa ka põrandakütte projekti olemasolu ja täpsus ning see, mis majas tegelikult toimub.

Oluline on küttetoru pindala

Rahva seas liigub mitu müüti, mis tähtsustavad põrandaküttetoru läbimõõtu. Siinkohal lükkame need müüdid ümber!

Tähtis pole põrandaküttetoru läbimõõt, vaid toru pindala ehk pind, millega köetakse. Põrandaküttetoru läbimõõt (enamasti vahemikus 9,9…25 mm) tuleneb ainult konstruktsiooni või olukorraga sobivusest.

Põrandaküttesüsteemi asjatundlik valik algab alati põranda ristlõike analüüsist, millele lisandub piirväärtuste hindamine. Oluline on välja selgitada ka põrandaküttetoru asukoht konstruktsioonis ehk paigaldussügavus.

Kui tahame mõnusat sooja, normide piires lahendatud põrandat, peame arvestama mõne piiranguga. Näiteks +21 °C ruumitemperatuuri puhul ei saa soojusväljastus olla suurem kui 88 W/m2 ja kvaliteetsema põrandakatte (naturaalne parkett) puhul on arvutuslik tulemus 66 W/m2. Üldjuhul uusehitis vastab sellistele parameetritele, kuid renoveeritavas majas võib eelnimetatud soojusväljastusest väheks jääda.

Meie tegevusload

Maasoojus.ee lahendusi pakkuval Kütte Service OÜ-l on järgmised tegevusload:
projekteerimisluba EEP002515;
omanikujärelevalve luba EEO002867;
soojussüsteemide ehitamise luba EEH006550;
soojuspumba elektritööde luba TEL001855;
freoonitööde kutsetunnistus 1/11/7000/213/II00251;
ohtlike ainete käitlemise ehk freoonitööde luba FKKL/322946.

Põrandaküte
 • 1. Põrandakütte kontuur
 • 2. Kollektor
 • 3. Kontroller, reguleerimine
 • 4. Reguleerimine nutitelefoniga
Madalam veetemperatuur ja väiksemad küttekulud (10–12%)
Põrandaküte
 • 1. Põrandakütte kontuur
 • 2. Kollektor
 • 3. Kontroller, reguleerimine
 • 4. Reguleerimine nutitelefoniga

Soojuspumba paigaldus oleneb meeskonnast

Küllap oled märganud, et soojuspumba paigaldajaid on palju, ja ilmselt aimad, et mõni võib neist tekkitada kulukaid probleeme.

Maasoojus.ee meeskond on täiendanud end mitmel pool Euroopas, et omandada vajalikud oskused ja sertifikaadid. Tänu sellele teame, kuidas suuri probleeme vältida.

Kaalukat kogemust iseloomustab rahulolevate klientide pikk nimekiri

Meil on alati hea meel, kui järjekordne klient saab soojuspumpa investeerides tagasi rohkem, kui ta oskas arvata.

Üle 10 000 küttelahenduse

Terviklikke küttelahendusi on Maasoojus.ee meeskond kavandanud, paigaldanud ja hooldanud hulgaliselt. Oleme Sinu teenistuses järjepidevalt ka tulevikus.

Kulla villa

Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, basseini, sooja tarbevet ja ventilatsiooni. Paigaldasime ja projekteerisime põrandakütte. Põrandakütte pealevoolu temperatuur on -23 kraadi juures 35 kraadi.

Aastame võit: 12 713 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks aastat

Ühepere elamu Muugal

Õli katla vahetus – Õhk-vesi soojuspumba vastu.

Aastame võit: 2583 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Eramu Pirital

Renoveeritud maja. Paigaldatud aastal 2015.
Soojuspump Junkers Supraeco T330-1. Soojuspumbaga kõetakse: Radiaatoreid, sooja tarbevet ja ventilatsiooni.

Aastame võit: 10 791 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Eramu Nõmmel

Uus Ehitis. paigaldatud aastal 2006. Soojuspump IVT Greenline G pluss 27. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet ja ventilatsiooni.

Aastame võit: 13 359 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks aastat

Tööstushoone Tapal

Renoveeritud objekt.Peale süsteemi läbipesemist lisasime inhibiitorit. ning paigaldasime maasoojuspumba kood akumulatsiooni- ja tarbevee paagiga.

Aastame võit: 15 380 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks aastat

Lao ja tootmis hoone Kiilis

Osaline maja küte. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet. Soojuspump Bosch Compress AW17.

Aastame võit: 3994,9 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks ja pool aastat

Eramu Kiilis

Uus Ehitis. paigaldatud aastal 2014. Soojuspump Junkers STM60-1. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet ja ventilatsiooni.

Aastame võit: 3021 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Suvila Prangli saarel

Uus Ehitis. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet.

Aastame võit: 2938,1 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Küsi eksperdilt nõu

Maasoojus.ee meeskond koosneb ainult asjatundjatest, seega ei pea Sa müügihaidega suhtlema. Räägi meile enda mõtetest ja saad ilma keerutamiseta pädeva vastuse.

+372 680 9001

Meilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin