Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga ega pea kartma müügihai rünnakut.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Radiaatorküte on kõige lihtsamini rajatav küttesüsteem.

 • Sobib nii uude kui ka vanasse majja
 • Radiaatorküte võimaldab ruumi temperatuuri kiiresti muuta
 • Korralik radiaatorküttelahendus toimib vähemalt 50 aastat

Vaata detaile ja maksumust

Arvuta maksumus
Seda on tunda, kui on tehtud õige valik.
Sest mõtleb tulevikule.

Radiaatorküte on lihtne ja töökindel

Radiaatorkütte projekteerimine ja paigaldus sujub meie asjatundjate käes ruttu. See pika kasutuseaga küttesüsteem ühildub hästi ka soojuspumbaga.

Mugav

Radiaatorküttega kodus võid iga ruumi temperatuuri ise mugavalt valida.

Soe

Tänu radiaatorküttele on Sinu kodu alati piisavalt soe.

Säästlik

Peale selle, et tänapäeva radiaatorid on endisaegsetest palju nägusamad, saad nendega kaasa märgatava energiasäästu.

Töökindel

Meie paigaldatud radiaatorküttesüsteem teenib Sind kaua.

Meie tegevusload

Maasoojus.ee lahendusi pakkuval Kütte Service OÜ-l on järgmised tegevusload:

projekteerimisluba EEP002515;

omanikujärelevalve luba EEO002867;

soojussüsteemide ehitamise luba EEH006550;

soojuspumba elektritööde luba TEL001855;

freoonitööde kutsetunnistus 1/11/7000/213/II00251;

ohtlike ainete käitlemise ehk freoonitööde luba FKKL/322946.

Millist radiaatorit valida

Tavainimese silme ette kerkib radiaatorküttele mõeldes päevi näinud ja määrdunud malm- küttekeha, mis toas tolmu kogub ning silma riivab. Just sel põhjusel vahetatakse paljude kodude radiaatorküttesüsteemis vanad radiaatorid uute vastu. Seejuures on kasulik teada, et Tallinna Tehnikaülikooli uuringute järgi tasub küttesüsteemi automatiseerimisse tehtav investeering ennast kiiresti, andes kuni 15% energiasäästu.

Radiaatorid on teinud läbi tormilise arengu ning praegu võib ka kõige nõudlikum klient leida endale sobiva kujunduse ja lahenduse. Keskkütteradiaatoreid saab jaotada materjali (teras, alumiinium, malm jms), soojusväljastuse (radiaator, konvektor), disaini ning funktsiooni järgi.

Enim on kodudes terasest paneelradiaatoreid, mille eelised on soodsam hind, kiire reguleeritavus ja asjaolu, et paneelradiaator ei kogu tolmu.

Küllaltki populaarne on ka alumiiniumradiaator, mis maksab küll paneelradiaatorist rohkem. Alumiiniumradiaator pannakse vajaduse järgi kokku ribielementidest. Ka niisuguse küttekeha soojust saab kiiresti reguleerida, kuid toote nõrkuseks võib pidada küllaltki suurt tundlikkust küttevee kvaliteedi suhtes. Näiteks ei saa alumiiniumradiaatorit ühendada küttesüsteemi, kus katel on vasksüdamikuga.

Kui tahad oma kodus näha vana head malmradiaatorit, võid selle soetada ka tänapäeval. Malmradiaatori eelis on kindlasti vastupidavus, kuid Eesti veekvaliteedi puhul ei pruugi sellest palju abi olla: lubjarikas vesi ummistab ajapikku igasuguse radiaatori. Malmradiaatori puhul tuleb arvestada ka seda, et ta reageerib reguleerimisele aeglaselt, kogub palju tolmu ning teda on raske sobitada nii küttesüsteemi kui ka interjööriga.

Vannituppa või kööki saad valida efektse rätikuradiaatori, mis lisaks ruumi kütmisele täidab rätikuhoidja ja -kuivataja funktsiooni. Saadaval on ka põrandasse uputatavad kanaliradiaatorid. Need sobivad ruumi, kus on suured klaasseinad, mille ette tavaline radiaator kuidagi ei passi. Eriti nõudlik inimene saab valida kas või puidust või marmorist disainradiaatori, mis võib olla kõige eriskummalisema välimuse ning mõõtmetega ning mille hind võib küündida tuhandete eurodeni.

Mida radiaatorkütte puhul silmas pidada

Radiaatorid reageerivad ehk jahtuvad ja kuumenevad ruttu, mis võimaldab ruumi sisekliimat vajadust mööda kiiresti muuta. Seepärast sobib radiaatorküte hästi ka aeg-ajalt kasutatavasse ruumi (näiteks külaliste magamistuppa). Uuemad termostaadid on väga tundlikud, tänu sellele saad kütet juhtida täpselt, tõhusalt ja säästlikult.

Hea disainiga radiaator võib olla suurepärane ruumikujunduselement. Mõnel juhul on radiaatorit interjööri sobitada siiski keeruline: näiteks maast laeni klaaspinna ette paigaldatud radiaatori tagakülg ei ole õuest vaadates eriti atraktiivne.

Selleks et soe õhk pääseks ruumis vabalt liikuma, ei tohi radiaatoreid mööbli taha peita.

Võrreldes põrandaküttega vajab radiaatorküte mõnevõrra kõrgemat veetemperatuuri (50–70 °C), sest kasutatav küttepind on radiaatori puhul väiksem. Mida suurem on radiaatori pind, seda madalam võib olla pealevooluvee temperatuur. Küsimus on vaid selles, kas sobiva mõõduga radiaatorile jätkub piisavalt ruumi.

Radiaatorküttega ruumis on õhk pidevas ringluses, liikudes radiaatori juurest lae alla ja vastasseina pidi taas põranda lähedusse. Seepärast tuleb küttekeha regulaarselt puhastada. Nii satub radiaatorilt õhku hõljuma vähem tolmu.

Kasutusiga oleneb komponentidest, projektist ja paigaldusest

Erilist tähelepanu pöörame süsteemi komponentide (torud, liitmikud ja radiaatorid) kvaliteedile, omavahelisele sobivusele ning korrektsele paigaldusele. Õigesti valitud radiaatorküttesüsteem muudab Su kodu mugavaks ja säästab tublisti energiat.

Eesti vee kvaliteet ja siinses põhjamaises kliimas rakendatava kütte tehnilised parameetrid ei sobi igale tootele ning radiaatoritüübile. Seepärast kasutame üksnes omavahel ühilduvaid tuntud kaubamärgiga komponente, säästes Sind riskidest. Vastasel juhul võiks näiteks kehva toru või liitmiku tõttu tekkinud veeavarii kahjustada kogu maja.

Tarvitame vaid neid komponente, millel on piisav garantii. Parimad tootjad pakuvad torusüsteemile kuni 10-aastast garantiid ja vähemalt 50-aastast kasutusiga.

Radiaatorküte ühildub soojuspumbaga hästi

Radiaatorkütte vett sobib soojendama nii traditsiooniline küttekatel kui ka tänapäevane madalatemperatuurilise kütteveega soojusallikas ehk soojuspump.

Kui tahad soojendada radiaatorite vett soojuspumbaga, koostame kõigepealt projekti, arvutades välja radiaatorisüsteemi ja soojuspumba täpsed parameetrid. Oskuslikult koostatud kütteprojekt tagab radiaatorkütte ja soojuspumba kombinatsiooni puhul hea ning energiasäästliku tulemuse.

Kasulik teada! Sinu kodu küttevõimsus oleneb paljudest asjaoludest, kuid rusikareegli järgi on eluruumide võimsustarve 20–40 W/m³ (üldlevinud 2,5 m kõrguse lae puhul seega 50–100 W/m²).

Projekteerime ja paigaldame kogu küttesüsteemi

Radiaatorküte on lihtsaim moodus rajada küttesüsteem olemasolevasse või uusehitisse. Selleks et radiaatorid Sinu kodu korralikult ära kütaks ja soojuspumba või muu kütteseadmega optimaalselt ühilduks, koostame enne süsteemi paigaldamist asjatundliku kütteprojekti.

Mõtleme kogu lahenduse põhjalikult läbi ja teostame suurepäraselt. Kasutame Sinu kodu radiaatorküttesüsteemis Skandinaavia juhtivate tootjate komponente, mis on end põhjamaistes tingimustes õigustanud. Nii saad maksimaalselt tõhusa, töökindla ja mugava küttelahenduse.

Radiaatorküte
 • 1. Radiaatorküte
 • 2. Radiaatorküte
 • 3. Kontroller, reguleerimine
 • 4. Reguleerimine nutitelefoniga
 • 5. Kütte trass
Lihtsaim moodus rajada küttesüsteem olemasolevasse või uusehitisse
Radiaatorküte
 • 1. Radiaatorküte
 • 2. Radiaatorküte
 • 3. Kontroller, reguleerimine
 • 4. Reguleerimine nutitelefoniga
 • 5. Kütte trass

Küttesüsteemi paigaldus oleneb meeskonnast

Küllap oled märganud, et soojuspumba paigaldajaid on palju, ja ilmselt aimad, et mõni võib neist tekkitada kulukaid probleeme.

Maasoojus.ee meeskond on täiendanud end mitmel pool Euroopas, et omandada vajalikud oskused ja sertifikaadid. Tänu sellele teame, kuidas suuri probleeme vältida.

Kaalukat kogemust iseloomustab rahulolevate klientide pikk nimekiri

Meil on alati hea meel, kui järjekordne klient saab küttesüsteemi investeerides tagasi rohkem, kui ta oskas arvata.

Üle 10 000 küttelahenduse

Terviklikke küttelahendusi on Maasoojus.ee meeskond kavandanud, paigaldanud ja hooldanud hulgaliselt. Oleme Sinu teenistuses järjepidevalt ka tulevikus.

Kulla villa

Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, basseini, sooja tarbevet ja ventilatsiooni. Paigaldasime ja projekteerisime põrandakütte. Põrandakütte pealevoolu temperatuur on -23 kraadi juures 35 kraadi.

Aastame võit: 12 713 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks aastat

Ühepere elamu Muugal

Õli katla vahetus – Õhk-vesi soojuspumba vastu.

Aastame võit: 2583 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Eramu Pirital

Renoveeritud maja. Paigaldatud aastal 2015.
Soojuspump Junkers Supraeco T330-1. Soojuspumbaga kõetakse: Radiaatoreid, sooja tarbevet ja ventilatsiooni.

Aastame võit: 10 791 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Eramu Nõmmel

Uus Ehitis. paigaldatud aastal 2006. Soojuspump IVT Greenline G pluss 27. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet ja ventilatsiooni.

Aastame võit: 13 359 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks aastat

Tööstushoone Tapal

Renoveeritud objekt.Peale süsteemi läbipesemist lisasime inhibiitorit. ning paigaldasime maasoojuspumba kood akumulatsiooni- ja tarbevee paagiga.

Aastame võit: 15 380 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks aastat

Lao ja tootmis hoone Kiilis

Osaline maja küte. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet. Soojuspump Bosch Compress AW17.

Aastame võit: 3994,9 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kaks ja pool aastat

Eramu Kiilis

Uus Ehitis. paigaldatud aastal 2014. Soojuspump Junkers STM60-1. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet ja ventilatsiooni.

Aastame võit: 3021 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Suvila Prangli saarel

Uus Ehitis. Soojuspumbaga kõetakse: Põrandakütet, sooja tarbevet.

Aastame võit: 2938,1 €
Elektri hind: 0,13 EUR / kW/h
Tasuvusaeg: Kolm aastat

Küsi eksperdilt nõu

Maasoojus.ee meeskond koosneb ainult asjatundjatest, seega ei pea Sa müügihaidega suhtlema. Räägi meile enda mõtetest ja saad ilma keerutamiseta pädeva vastuse.

+372 680 9001

Meilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin