Riik jääb oma lubaduse täitmisel rahahätta | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Riik jääb oma lubaduse täitmisel rahahätta

Aktsiisisoodustuse kaotamisega järsult õliküttega majade toasooja hinda tõstnud riik lubas toetada selliste majade küttesüsteemi ümbervahetamist, kuid majandusminister Urve Palo kinnitusel kõigile toetusraha ei jagu.

3434691t81hd84c

Aktsiisisoodustuse kaotamisega järsult õliküttega majade toasooja hinda tõstnud riik lubas toetada selliste majade küttesüsteemi ümbervahetamist, kuid majandusminister Urve Palo kinnitusel kõigile toetusraha ei jagu.

«Kui me räägime eraomanike toetamisest, siis Kredexil on selleks eraldatud viis miljonit eurot. Ja on arvestatud, et kui kõik Eestis olevad õlikatlad, mis on eraomanike kätes, välja vahetada selle toetuse raames, siis oleks vaja seitse miljonit eurot,» rääkis majandusminister Urve Palo riigikogu infotunnis.

Palo sõnul on Kredexi kaudu võimalik uue aasta algusest taotleda toetust oma õlikatla väljavahetamiseks, taotluse maksimumsuurus on 4000 eurot ja toetuse suurus saab olla kogu maksumusest kuni 40 protsenti. Analoogiliselt pakub ministri sõnul ka Keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) kuni 50-protsendilist toetust korteriühistutele, et ka kortermajade õlikatlad välja vahetada energiasäästlikemate ja odavamate lahenduste vastu.

«On välja arvutatud, et kui ka riigi toetust ei oleks, siis tasuks väljavahetamine taastuvale küttele viie aastaga ära,» ütles Palo õlikatelde kohta.

Õliküttel olevad kohalike omavalitsuste asutused, korteriühistud ning eramajad võivad eriotstarbelist diislikütust ja kerget kütteõli kütmiseks kasutada ainult veel tänavuse kütteperioodi lõpuni ehk tuleva aasta 1. maini. Edasipidi tuleb arvestada 38-protsendilise hinnatõusuga.

Riigikogu võttis vastava seaduse vastu tänavu 1. juulil.

Allikas: tarbija24

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin