Nõutuim pereelamu on 150 ruutmeetrise üldpinnaga | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Nõutuim pereelamu on 150 ruutmeetrise üldpinnaga

Kõige enam soovitakse ökonoomse küttesüsteemi ja mugava planeeringuga eramuid, mille elamispind ja muu kasulik pind oleks mõistlikus tasakaalus.

Keskmise suurusega pere üldpinnavajadus on 130-160, enamasti 150 ruutmeetrit (suletud netopind ehk number, mis on maja müügikuulutuse juures ja mida kuvatakse portaalides hoone üldpinnaks). Mõnedel vanematel majadel on suletud netopind isegi 300 ruutmeetrit ja enam, kuid sellest poole moodustavad tihtipeale maja-alune täiskelder, ebaratsionaalselt suured trepihallid ning suur hulk esikud ja muu ebaoluline. Ehk siis palju suurema pinnaga majas võib tegelikku, elamiseks kasutatavat pinda olla vähem kui mõnes «väiksemas» eramus.

Kui soovitakse mõnevõrra väiksemat pinda, aga mitte korterit, siis on rahaliselt mõttekam vaadata 100-130 ruutmeetrist ridaelamu- või paarismajaboksi.

Ideaalne eramu peab olema mugava planeeringuga. Peale elutoa, köögi, vannitoa ning pesuruumi võiks olla vähemalt 3 magamistuba, saun ja panipaik. Majasisene garaaž pole nii oluline, tihti on hoone külge või juurde ehitatud autovarjualune. Uuematel moodulmajadel on see võimalik ka hiljem juurde tellida. Oma tähtsuse on kaotanud kelder, sest selle rajamine on kulukas.

Väga tähtsal kohal on ökonoomne ja mugavalt kasutatav küttesüsteem. Väiksemate ja keskmise suurusega majade puhul on hinnatuimad pelletküte ja õhk-vesi soojuspumbad.

Krundi suurus sõltub piirkonnast. Tallinnas on need väiksemad, lähivaldades aga suuremad. Ideaaliks peetakse aga vahemikku 1000-2000 ruutmeetrit, sest ruumi on siis piisavalt, kuid mitte liiga palju, et hooldamisega kimpu jääda. Kuigi haljastus on oluline, võiks krundil olla ka kuigipalju lagedust, et tagada piisavalt valgust. Lagedale krundile on ka parem paigaldada maakütet (kui pinnas seda võimaldab).

Loomulikult on ka palju erandeid ja soovid võivad olla vägagi varieeruvad, kuid eramute müüjatel tasub pakkumishinda määrates ülaltoodud, keskmistest vajadustest siiski lähtuda.

Allikas: Majandus24»Kinnisvara

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin