Millist radiaatorit valida | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Millist radiaatorit valida

Tavainimese silme ette kerkib radiaatorküttele mõeldes päevi näinud ja määrdunud malm- küttekeha, mis toas tolmu kogub ning silma riivab. Just sel põhjusel vahetatakse paljude kodude radiaatorküttesüsteemis vanad radiaatorid uute vastu. Seejuures on kasulik teada, et Tallinna Tehnikaülikooli uuringute järgi tasub küttesüsteemi automatiseerimisse tehtav investeering ennast kiiresti, andes kuni 15% energiasäästu.

Radiaatorid on teinud läbi tormilise arengu ning praegu võib ka kõige nõudlikum klient leida endale sobiva kujunduse ja lahenduse. Keskkütteradiaatoreid saab jaotada materjali (teras, alumiinium, malm jms), soojusväljastuse (radiaator, konvektor), disaini ning funktsiooni järgi.

Enim on kodudes terasest paneelradiaatoreid, mille eelised on soodsam hind, kiire reguleeritavus ja asjaolu, et paneelradiaator ei kogu tolmu.

Küllaltki populaarne on ka alumiiniumradiaator, mis maksab küll paneelradiaatorist rohkem. Alumiiniumradiaator pannakse vajaduse järgi kokku ribielementidest. Ka niisuguse küttekeha soojust saab kiiresti reguleerida, kuid toote nõrkuseks võib pidada küllaltki suurt tundlikkust küttevee kvaliteedi suhtes. Näiteks ei saa alumiiniumradiaatorit ühendada küttesüsteemi, kus katel on vasksüdamikuga.

Kui tahad oma kodus näha vana head malmradiaatorit, võid selle soetada ka tänapäeval. Malmradiaatori eelis on kindlasti vastupidavus, kuid Eesti veekvaliteedi puhul ei pruugi sellest palju abi olla: lubjarikas vesi ummistab ajapikku igasuguse radiaatori. Malmradiaatori puhul tuleb arvestada ka seda, et ta reageerib reguleerimisele aeglaselt, kogub palju tolmu ning teda on raske sobitada nii küttesüsteemi kui ka interjööriga.

Vannituppa või kööki saad valida efektse rätikuradiaatori, mis lisaks ruumi kütmisele täidab rätikuhoidja ja -kuivataja funktsiooni. Saadaval on ka põrandasse uputatavad kanaliradiaatorid. Need sobivad ruumi, kus on suured klaasseinad, mille ette tavaline radiaator kuidagi ei passi. Eriti nõudlik inimene saab valida kas või puidust või marmorist disainradiaatori, mis võib olla kõige eriskummalisema välimuse ning mõõtmetega ning mille hind võib küündida tuhandete eurodeni.

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt


Meilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin