Mida radiaatorkütte puhul silmas pidada | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Mida radiaatorkütte puhul silmas pidada

Radiaatorid reageerivad ehk jahtuvad ja kuumenevad ruttu, mis võimaldab ruumi sisekliimat vajadust mööda kiiresti muuta. Seepärast sobib radiaatorküte hästi ka aeg-ajalt kasutatavasse ruumi (näiteks külaliste magamistuppa). Uuemad termostaadid on väga tundlikud, tänu sellele saad kütet juhtida täpselt, tõhusalt ja säästlikult.

Hea disainiga radiaator võib olla suurepärane ruumikujunduselement. Mõnel juhul on radiaatorit interjööri sobitada siiski keeruline: näiteks maast laeni klaaspinna ette paigaldatud radiaatori tagakülg ei ole õuest vaadates eriti atraktiivne.

Selleks et soe õhk pääseks ruumis vabalt liikuma, ei tohi radiaatoreid mööbli taha peita.

Võrreldes põrandaküttega vajab radiaatorküte mõnevõrra kõrgemat veetemperatuuri (50–70 °C), sest kasutatav küttepind on radiaatori puhul väiksem. Mida suurem on radiaatori pind, seda madalam võib olla pealevooluvee temperatuur. Küsimus on vaid selles, kas sobiva mõõduga radiaatorile jätkub piisavalt ruumi.

Radiaatorküttega ruumis on õhk pidevas ringluses, liikudes radiaatori juurest lae alla ja vastasseina pidi taas põranda lähedusse. Seepärast tuleb küttekeha regulaarselt puhastada. Nii satub radiaatorilt õhku hõljuma vähem tolmu.

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt


Meilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin