KÜTTEARVED: lugejad maksavad toasooja eest keskmiselt 91,2 eurot kuus | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

KÜTTEARVED: lugejad maksavad toasooja eest keskmiselt 91,2 eurot kuus

Külm talv sunnib radiaatoreid soojema temperatuuri peale keerama, ahju sagedamini kütma ja gaasikütet juurde keerama. Õhtulehe lugejate küsitlusest selgub, et keskmiselt makstakse kütte (gaasi-, maa-, kesk- või ahjukütte) eest talvekuudel 91,2 eurot*.

Gaasiküttega korteris või majas elavad inimesed tasuvad keskmiselt sama palju kui need, kes elavad keskküttega korteris. Ühe lugeja sõnul maksab ta kolmetoalise korteri toasooja eest 110 eurot (gaasiküte). Keskkütte üks kõrgemaid maksumusi oli Jõgeva elaniku korteris, kus tuli sooja eest tasuda 125 eurot kuus (talvekuudel).

Need, kellel on ahjuküte, käivad korraga välja suurema summa, ent kokkuvõttes tuleb nende endi sõnul odavam kui teiste kütteallikate puhul.

Väike arvutus lugejate küttearvete põhjal näitab, et keskmiselt kulutatakse tojasooja peale 91,2 eurot. Kuigi võiks eeldada, et küttearved on väiksemad suuremates linnades, kus majad ehk ka paremini soojustatud, ei tulnud selles osas erinevusi esile.

Köetakse, aga ikka on külm

Lugeja Peep kirjutab: “Kolmetoaline ridaelamuboks, üldpind ~65 m2. Kogu aasta küttepuud (4 ruumi) maksid 150 eurot koos kojutootmisega. Hetkel on vähem, kui 1/3 kulunud (septembrist alates) ja see maksab siis vastavalt u 50 eurot. Ühe kuu keskmine tuleks siis ~10 eurot kuus.”

Võrumaal kirjutab: “Lasksin puud, 30 tm oma metsast lõigata ja koju tuua- 480 €. Ise kodus lõikan parajaks ja lõhun, umbes 20 liitrit bensiini kulub vist + õli umbes ja saeremont, kett u. 100 €. Kui lasta kodus lõigata ja lõhkuda, siis vist läheks sama palju juurde 500- 600 €. Kahekordne maja 5 tuba + köök + garaaz ja töötuba (need on mõni kraad +).”

Enamik lugejaid on aga hädas kõrgete küttearvetega. Nii mõnigi mainis, et toas on kohati päris palav (keskküttega korterid) ja küttearved seetõttu suured, kuigi võiks soojust maha keerata ja seeläbi ka vähem toasooja eest tasuda. Samas on ka kortereid, kus keskküttega kokku hoitakse.

Kuressaares kirjutab: “Korrusmaja ühetoalises 28m2 korteris detsembrikuu (kui olid veel plusskraadid!) üksipäini kütte eest 47,72! Ei kujuta ettegi, kui suur saab kütte arve olema jaanuari eest, kui on kerged külmakraadid olnud.”

Naine kirjutab: “Mustamäe korrusmajas 3-toaline 55,9 m2, detsembri arve kütte eest 56,03 eurot. Köögis, magamistoas on radiaatorid soojad, suures ja kolmandas toas praktiliselt külmad. Ühistu torumees teatas, et on niigi üle köetud ja penskaritel polevat raha maksta. Ööseks lülitatakse küte sisuliselt välja. Nii et maksan teenuse eest, mida saanud ei ole. Aknad jooksevad hommikuti vett (ei ole paketid), sein hallitab. Seega oleme nõuka-ajas tagasi, kus oli normiks külmetada. Kütaks elektriga, aga siis läheb elektriarve senise 28 euri asemel võib-olla isegi 100 euriseks. Kuhu pöörduda, mida teha, ei tea. Kohtusse pole mõtet minna, sest kohtunikutädid vaatavad vihase näoga ja mõnitavad. Kes aitab korteriomanikke maksejõuetute penskarite invasiooni eest kaitsta?”

KÜLM kirjutab samuti, et küte justkui on, aga sooja pole: “Mustamäe korrusmaja,3 toaline 70 ruutu..detsembri küttearve 190,aga toas on ainult 14 kraadi sooja. Lihtsalt ei kujuta ette mille eest siin peab maksma?”

Ärge laske end tüssata!

Kommentaaridega tutvunud lugejad soovitavad teistel olla tähelepanelikud ning jälgida, kui palju kütte eest tasutakse.
“Ärge laske end tüssata! Detsembri normaalne küttearve ei tohiks ületada 1€ ruutmeetilt.Korralikult soojustatud ja korraliku küttesüsteemiga peaks arve isegi madalam olema. Kõik kel arve üle 2€ ruudul on peaksid tõsiselt mõtlema oma ühistu juhtide väljavahetamise peale.Tegu võib olla vargusega,” kirjutab Tüssamine.

Teine lugeja lisab õpetussõnad tallinlastele, kes külma elamise pärast kurdavad: “Pange korteriukse lävepakule kõrgendus peale ja tihend kogu uksele. Tehke ka aknad korda. Tõstab ikka korralikult temperatuuri korteris. Tuuletõmbus viib temperatuuri alla. Suur paneelikas Mustamäel. Majal keldriaknad vahetati, otsaseinad soojustati, välisuks suletud. Küttesüsteem vana, nõukaaegne. Korteris stabiilselt 22-23 kraadi. Meie jaoks parim. Ruutmeetri kohta paar senti alla euro tuleb kütte hinnaks. Lugedes siinseid kommentaare, tundub et meil ikka päris hea see hind.”

* 91,2 eurot on saadud küttearvete keskväärtuse arvutamisel.

Allikas: ohtuleht.ee ( 2012 )

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin