Elekter ja küte on aastaga tunduvalt kallinenud | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Elekter ja küte on aastaga tunduvalt kallinenud

Tarbijahinnaindeksi muutus oli 2012. aasta jaanuaris võrreldes 2011. aasta detsembriga 0,7 protsenti ning võrreldes eelmise aasta jaanuariga 4,5 protsenti, teatab statistikaamet.

Kaubad olid 2011. aasta jaanuariga võrreldes 3,7 protsenti ja teenused 6 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta jaanuariga võrreldes tõusntinud 9,2 protsenti ja mittereguleeritavad hinnad 2,9 protsenti.

2011. aasta jaanuariga võrreldes mõjutasid indeksit kõige rohkem eluasemele tehtavad kulutused, mis andsid kogutõusust üle 40 protsenti. Sellest omakorda üle kolm neljandikku andsid aastataguse ajaga võrreldes 14,3 protsenti kallinenud elekter, soojusenergia ja küte.

Toit ja mittealkohoolsed joogid andsid kogutõusust üle viiendiku, millest pool jäi aastaga 8,5 protsenti kallinenud lihatoodete arvele. 10,4 protsenti kallim mootorikütus andis kogutõusust kaheksandiku. Mullu sama ajaga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud taimeõli (27 protsenti), kohv (26 protsenti) ja suhkur (26 protsenti). Kartul oli 2012. aasta jaanuaris 33 protsenti ja värske köögivili 12 protsenti odavam kui aasta varem.

Detsembriga võrreldes olid jaanuaris tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks 3,5 protsenti kallinenud elekter, soojusenergia ja küte, samuti riietuse ja jalatsite sesoonsed soodusmüügid ning mootorikütuse 3,3 protsendiline hinnatõus.

Allikas: ohtuleht.ee ( 2012 )

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin