Gaasi hind tõuseb jätkuvalt | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Gaasi hind tõuseb jätkuvalt

Ees ootab järjekordne hinnatõus: septembris kallineb gaas tavatarbijaile keskmiselt 13,5 protsenti. Kusjuures gaas kallines alles 1. mail.

Peamiselt Venemaalt ostetav gaas on Eestis ja tegelikult kõigis Balti riikides niigi oluliselt kallim kui Euroopas, näiteks Saksamaal. Kallimgi veel, kui pelgad hinnanumbrid näitavad, sest ka palgad on meil siin ju väiksemad, samas mitu muud kulu samuti kallimad kui Saksamaal. Kliima on külmem, seega tuleb kütta rohkem ja gaasikatla omanikel muret juba jagub. Eriline õudusunenägu oli tänavune karm talv, kui gaasipõletis võis peaaegu kuulda, kuidas raha põleb. Viie aastaga on gaas tavatarbijale kallinenud üle kahe korra.

Lihtne oleks süüdistada Eesti Gaasi suuromanikku Gazpromi, kellele hinnakujundus väga lihtsaks tehtud. Valitsuselgi ei näi olevat erilist stiimulit asja kontrolli all hoida, sest kõrgema hinna pealt laekub ka rohkem käibemaksu.

Paraku tõusevad gaasi hinnad mujalgi Euroopas. Ainsana näivad oma gaasiprobleemi lahendanud olevat Ameerika Ühendriigid, kes on kasutusele võtnud omaenda kildagaasi ja sellega vedeldatud maagaasi hinnad maailmaturul alla löönud. Kildagaasi tootmise praegune tehnoloogia Eestile ei sobi, sest see rikuks meie põhjavee ära. Ehk tasuks Eesti Gaasil siiski otsida, kus odavam, ja uurida võimalusi ostmaks tankeritega vedelgaasi kuskilt mujalt peale Venemaa. Ainult et arvestades suuromaniku idapoolset päritolu see vaevalt päevakorrale tõuseb.

Tegelikult on viimastel aastatel kallinenud ka muud energiaallikad. Eksperdid soovitavad järjekindlalt soojustada maju ja võtta tarvitusele uusi kütteallikaid, nagu päikesepaneelid ja maaküte. Jutt on muidugi õige, aga eriti viimastena nimetatud sammud nõuavad päris suuri investeeringuid, milleks raskel ajal väga paljud kindlasti võimelised pole. Rääkimata pensionäridest, kellele see 100% üle jõu käib. Aga samamoodi hakkab kurku kinni nöörima aina kerkivate gaasiarvete maksmine. Nokk kinni, saba lahti.

Tahaks kuulda, mida arvavad asjast monopolide ohjeldamise spetsialistid IRList. Suurepärane võimalus midagi ära teha on neile igatahes kandikul ette toodud.

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin