Võrumaale kerkib Baltimaade suurim päikeseelektrijaam | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Võrumaale kerkib Baltimaade suurim päikeseelektrijaam

Varsti alustab Võrumaal tööd sajakilovatine Baltimaade suurim päikeseelektrijaam, kohalike ja taastuvate energiaressursside võimalikult laialdase kasutamise näeb ette ka Võrumaa energiamajanduse visioon.

Keema külas Kurenurme lähistel on juba püstitatud üksteist betoonist vundamenti ning metallposti, nüüd käib pinnase ettevalmistus seadmete paigaldamiseks ning kaablite veoks, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Tulevikus hakkavad paneelid end ise päikese järgi keerama, õigupoolest valguse järgi, sest ka veebruaris pilvise ilmaga toodab selline jaam energiat, kogudes seda lume pealt peegelduvast valgusest, Lõuna-Eesti künklik maastik on päikeseenergia tootmise osas üks tänuväärne nähtus, kuna küngaste lõunapoolsetele külgedele on võimelik panna päikesepaneele tihedamalt, kui tasase maa peale.

Päikesepaneelide all võib samal ajal loomi karjatada ning iseäranis sobilik olekski niisugune energialahendus hajaasutusega talude jaoks.

Kui päikesepaneelid ükskord paika saavad, saab sellest Baltimaade suurim päikeseelektrijaam ning ühtlasi ka esimene sellealane äriettevõte, eesrindliku ettevõtte algatus sobib suurepäraselt ka väljatöötamisel oleva Võrumaa energiamajanduse visiooniga, mis peab oluliseks just kohapeal saadava ning taastuva ressursi kasutamist.

Allikas: err.ee (2012)

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin