Soojuspumba valikul tuleb tublisti kodutööd teha | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Soojuspumba valikul tuleb tublisti kodutööd teha

Mis peitub soojuspumbamaailmas hüüdlause “Ostke meilt, meilt saab odavalt!” taga. Loost leiab mõne vajaliku nõuande, kuidas vältida vigu soojapumba hankimisel.

Viis aastat tagasi oli Eesti turul umbes 20 firmat, kus tegeldi aktiivselt soojuspumpadega, täna on neid üle 400. On ilmne, et kõikidesse firmadesse ei jätku tehnilise oskusteabega spetsialiste ja rollerimüüjast või ehitajast ei saa üleöö professionaali soojuspumba alal. Spetsialiste ei jätkunud omal ajal isegi 20 firmasse ja neid on tulnud ajapikku ise koolitada.

Hea professionaalse spetsialisti koolitamine võtab aega aastaid. Aga kui firmas töötavad inimesed, kes on läbinud ainult agressiivse müügikoolituse, siis mida klientidele tegelikult müüakse?

Põlveotsas tehtud soojuspumbad rikuvad mainet

Aastatel 2004–2007 müüdi Eesti turule päris suur kogus isetehtud ebakvaliteetseid maasoojuspumpasid. Suur osa nendest enam ei tööta ning hulgaliselt on neid välja vahetatud tehases toodetud kvaliteetsete seadmete vastu.

Loomulikult ei tohi siin liiga teha nendele tootjatele, kes praaki ei tootnud. Kuid minu arvamus on, et isetehtud maasoojuspumbad ei ole oma hinna ja kvaliteedi poolest Põhjamaade suurtootjate seadmetega võrreldavad.

Müügiprotsessis on kõige rohkem vigu tehtud soojuspumpade ja maakollektorite dimensioneerimisel. Sama tendents oli aastaid tagasi Soomes, kus halva kvaliteediga ja valesti dimensioneeritud soojuspumbad rikkusid soojuspumba maine, mille taastamine võttis aastaid.

Vestelda tuleks mitme spetsialistiga

Tahan tänaseid kliente hoiatada, et kui soojuspump soetatakse ilma endale asja korralikult selgeks tegemata, siis on vale otsus väga kerge tulema. Ei saa uskuda ainult ühe nõustaja juttu. Tõde selgub üldjuhul siis, kui vestelda mitme erineva ettevõtte müügimehega.

Kui süsteemi maksumus ületab 100 000 krooni, siis tasub see vaev end kindlasti ära. Mida kõrgema tasemega firmades käite, seda kiiremini asja selgeks saate. Alles seejärel on õige hetk alustada hinnaküsimistega, sest nüüd juba teate, mida tegelikult vajate.

Tänapäeval on väga mugav infot hankida internetist. Kuid internetis leviv info on kohati nii ohtlik, et võite oma investeeringu lihtsalt maha kanda, kui sooritate ostu ainult selle põhjal.

Vahel seisab mõne uhke veebilehe taga ainult üks inimene, kes vahendab teile teenuseid ja seadmeid, ning tehniline info on teistelt kodulehtedelt maha kopeeritud ja halvemal juhul nii moonutatud, et selle infoga ei ole samuti enam midagi tarka peale hakata.

Õnneks on sellisel vastakal infol ka üks hea omadus – see tekitab teis hulgaliselt küsimusi, millele spetsialistid vastavad hea meelega.

Ärge andke enda mugavusele järele, seadke sammud mainekatesse küttefirmadesse ja veenduge ise pakutavate lahenduste sobivuses.

Iga lahendus on omamoodi unikaalne ja parim neist sünnib koostöös heade spetsialistidega. Kui teie peamine eesmärk on leida kõige odavam hind, siis ka saate kõige odavama toimiva lahenduse. Kui eesmärk on leida kõige parem lahendus, siis saategi kõige parema lahenduse. Kusjuures ei ole välistatud, et see ei võiks olla samuti maksumuselt soodne.

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin