Päikeseküte võimaldab head kokkuhoidu | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Päikeseküte võimaldab head kokkuhoidu

Kui kasutate oma maja juures päikesekütet, on see kindel raha kokkuhoid. Isegi kui esialgu tundub investeering kallis olevat, on lisaenergiaallikas aina tõusvate kütte- ja elektrihindade tõttu kasulik ja tasuv. Lisaks on päike puhtaim energiaallikas

Sooja vee saamiseks ja ruumide soojendamiseks ei ole vaja ilmtingimata õlipõletit, gaasikütet või ka puidukütet. Kui täiendate olemasolevaid kütteseadmeid päikeseenergia seadmetega, siis saab ka meie kliimas vähemalt mingi osa aastast päikesest n-ö majanduslikku kasu ja märgatavat kulude kokkuhoidu.

Näiteks katab katusele paigaldatud 4-6 ruutmeetri suurune päikesepaneel ja 200-300-liitrine kuumaveehoidja ühe perekonna puhul päris arvestatava kuuma vee vajaduse. Kui on soov päikesesüsteemi kasutada ka ruumide kütmiseks, peaks laiendama päikesepaneelide pinda ca 6-12 ruutmeetri võrra. Kui palju seade soojendab, sõltub suuresti ka maja suurusest ja sellest, kui palju päikeseenergiat majale langeb.

Kombineerides oma kodus tavalisi energiasüsteeme päikeseenergiaga, saavutate selle eelise, et saate välja lülitada kogu tavalise kütte ja asendada selle suveperioodil kuuma vee ja vajaliku soojuse saamiseks vaid päikeseenergiaga. Samuti on võimalik paigaldada kombineeritud soojaveeboilerid, mis toimivad nii päikeseenergia kui ka tavalisest energiaallika baasil, see tähendab, et uut süsteemi on täiesti võimalik ühendada ka olemasoleva soojaveesüsteemiga.

Soojendage päikese käes vett

Kes peab sellist investeeringut kalliks, võib päikeselisi päevi kasutada kõige lihtsamal viisil vee soojendamiseks ja sooja vee kokkuhoiuks. Päikese kätte pandud veeanumad (kuhu ideaalis on kogutud vihmavesi) pakuvad sooja ilmaga küllalt lühikese aja möödudes sellise temperatuuriga vett, mida saab kasutada pesemiseks, kastmiseks jne. Veearved või -kulu peaks selle tulemusel suvel kindlasti vähenema.

Allikad: energiaportaalid, Fpn

Saab jälgida andmeid ka igapäevaselt webis.

web: Päikseskütte süsteem.

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin