Kus saab maasoojuspumpa kasutada? | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Kus saab maasoojuspumpa kasutada?

Maasoojuspump sobib nii küttesüsteemi renoveerimiseks kui ka uusehitisse paigaldamiseks. Vajaliku soojusenergia ammutamiseks peab maja ümber olema piisavalt suur vaba krundipind.

Rusikareegli järgi vajab 1 m² köetavat hoonepinda vähemalt

• 3 m maakollektorit ja

• 3,6 m² vaba maapinda.

Pumba tõhusus oleneb mitmest tegurist. Maksimaalne kasu on tagatud juhul, kui hoonel on suurem küttevajadus: suurema hoone puhul on maasoojuspumba tasuvusaeg lühem.

Maasoojuspumba saad ühendada nii radiaator- kui ka põrandaküttesüsteemiga. Enamiku radiaatorküttesüsteemide temperatuur (peale- ja tagasivoolutemperatuur 55–45 °C) on maasoojuspumbale sobiv.

Pumba soojustegur on seda suurem, mida väiksem on küttesüsteemi temperatuur. Seega sobib maasoojuspump kõige paremini majja, kus on kasutusel põrandaküte (peale- ja tagasivoolutemperatuur 40–35 °C).

Maaküttele tasub üle minna ka juhul, kui vesiküttesüsteem ehk radiaator- või põrandaküttelahendus tuleb alles välja ehitada. See suurendab küll kulutusi ja tasuvusaega, kuid samas parandad nii oma maja sisekliimat ning saad paindliku ja tõhusa küttesüsteemi.

Maasoojuspumpa valides tuleb lähtuda konkreetsest hoonest ja krundist. Seepärast küsi meilt kindlasti nõu, milline lahendus oleks Sinu majja parim.

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt


Meilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin