Kadriorus hakkab päike maju soojendama | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Kadriorus hakkab päike maju soojendama

Kadriorus renoveeritakse Vesivärava tänaval kortermaju, mille kütte ja vee soojendamise kulusid aitavad madalal hoida katusel asuvad päikesepatareid.

Muinsuskaitse on lubanud Kardiorgu Lenderi-tüüpi majadele, mis pärinevad 20. sajandi algusest, paigaldada päikesepatareid, mis võimaldavad hoida küttekulusid kokku kuni 30 protsenti.

Korterite müügiga tegelev Uus Maa konsultant Margit Sild ütles, et tänu päikesepatareidele on arendaja prognoosi kohaselt võimalik säästa vee soojendamise pealt isegi 60 protsenti.

Kütet aitab säästa ökonoomne gaasiküttesüsteem, mille abil prognoositakse säästu ligi 30 protsenti. Lisaks on võimalik küttekulud hoida võimalikult madalal seetõttu, et igas korteris on küttemõõtur.

«Kui elanik läheb näiteks mõneks ajaks kodunt ära, ei pea ta tühja korterit täisvõimsusel kütma ning säästab sellega. Kindlasti muutub sellest ka elanike küttetarbimise harjumus ja hakatakse rohkem mõtlema säästmisele,» märkis Sild.

Vesivärava majad on esimene arendus Kadriorus peale kinnisvarabuumi. Tegemist on tsaariaegsete puumajadega, mis restaureeritakse ning uuendatakse täielikult, lisaks on võimalik soetada parkimiskoht maa-aluses garaažis.

Kuna ehitus on pooleli, saab klient valida siseviimistluse vastavalt omale maitsele. Pakkuda on 2-3-toalised korterid, ent soovi korral saab soetada ka kaks kõrvutiasetsevat korterit ning need kokku ehitada.

Allikas: e24.ee ( 2012 )

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin