HINNATÕUS: valitsuse tänane otsus muudab toasooja kallimaks | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

HINNATÕUS: valitsuse tänane otsus muudab toasooja kallimaks

Valitsus algatas oma tänasel istungil alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis muuhulgas muudab ka toasooja osalt kallimaks.

Muudatuse kohaselt saab eriotstarbelist diislikütust edaspidi kasutada vaid põllumajanduses ja kalalaevadega Eestis kalastamisel ning küttesektoris lubatakse eriotstarbelist diislikütust kasutada kuni 2015. aasta 1. maini ehk kütteperioodi lõpuni.

Kütteainena kasutatavale biogaasile sätestatakse aktsiisivabastus, et soodustada selle kasutamist kütmiseks. Biogaasi täielik aktsiisivabastus on oma olemuselt riigiabi, mis eeldab Eestilt riigiabi loa taotlemist.

Eelnõuga tõstetakse ka alates 2015. aasta 1. jaanuarist maagaasi aktsiisimäära 20 protsenti. Uus määr on 28,14 eurot 1000 m3 kohta. Tegemist on riigi eelarvestrateegia ettepanekuga, mis näeb ette maagaasi aktsiisimäära täiendava tõstmise 20 protsendi võrra ka 2016. ja 2017. aastal.

Kehtiv aktsiisimäär on maagaasi energiasisaldust arvestades oluliselt madalam kui kergele kütteõlile kehtiv aktsiis, samuti on selle osakaal soojuse tootmiseks kasutavatest kütustest ca 39 protsenti.

Gaasiaktsiisi sedavõrd järsu tõstmise taga on valitsuse sõnul soov vähendada energiasõltuvust Venemaalt imporditavast maagaasist ja vajadus suurendada taastuvate energiaallikate kasutamist ning vähendada kahjulike kõrvalmõjudega fossiilsete kütuste tarbimist. Valitsuse arvestuste kohaselt kasvab aktsiisi 20 protsendi suuruse tõstmise tagajärjel kodutarbija hind 2015. aastal 1,1 ja vabatarbija hind 1,4 protsendi võrra.

Allikas: Õhtuleht

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin