Õhk Vesi soojuspump Vaillant | Maasoojus

Täida kalkulaator

Vaata detaile ja maksumust

Räägi eksperdiga

Meile helistades saad suhelda küttesüsteemi asjatundjaga.

Vastame E-R 9-18.00

+372 680 9001

Maasoojus.ee on Vaillant ametlik partner ja garantii tööde teostaja.

Õhk Vesi soojuspump Vaillant

LOGO VAILLANT

Vaillant soojustehnika tehas on 140 aastat vana ja asub Saksamaal. Vaillant soojustehnika on üks väheseid millel on kleeps Made in Germany. Selline märk on väga rangelt kontrollitud. See eeldab, et kõik osad ja tehnika on tehtud Saksamaal. Mida teiste soojustehnika markide kohta õelda ei saa.  Iga Vaillant soojuspumpa on kontrollitud, testitud ja selle kohta on dokumentatsioon. Kui klient soovib seda näha siis saab selle saata kliendile.  Selline dokumentatsioon tagab erakordelt kõrge kvaliteedi.

made_in_germany-1024x389

Siin teemas eraldi ülekordama ei hakka Green iQ ja teisi teemasid mida juba maasoojuspumpade teemas rääkisime. Vaillant Õhk-Vesi soojuspumpadel on sise osa alati üks. See tähendab, soetades endale maasoojuspumba saate ühendada sinna õhk vesi välis seade, kus voolab sees maakontuuri piiritus. Õhust võetakse soojus ära. Kuidas siis ikkagi töötab Vaillant õhk vesi soojuspump?

Nagu videost näha on siis sise ja välis osa vahele paigaldatakse tavaline maatoru, siis sise ja välis osa vaheline kaugus võib olla maksimaalselt kuni 100 m. Mis omakorda võtab energiat samuti maast. Tundub kummaliselt, kuid tegelikult ongi asi täpselt nii. Oleme Eesti paigaldanud testimiseks ühe tehniku kodu just täpselt sellise süsteemi ja tulemused on meid üllatanud. Samuti saab Vaillant soojuspumbaga ühendada korraga nii maasoojuse, kui ka õhk soojuse. Sellisel juhul automaatikaga määratletakse ära miinus kraad näiteks -10 kraadi millest alates soojuspump lülitab ümber maasoojuse peale. Ennem seda töötab õhksoojus. Kuna soojuspump töötab kombilahendusena siis ei ole maatoru suurusel tähtsust. Sellist Twin süsteemi saab paigaldada igale majale. Lihtsuses peitub geniaalsus. Kui kasutada ainult õhksoojust siis väljas on ainult soojusvaheti ja ventilaator. Kõik ülejäänud soojuspumba vajalikud osad asuvad ruumis sees.

arocollect

Kusjuures Vaillant õhk ja maasoojus soojuspump on pea ainukene millele saab juurde liita ka ventilatsiooni mooduli. Kui süsteemi juurde liidetakse ka ventiulatsiooni moodul, siis ammutab soojuspump energiat ka ventilatsioonist. Selliseid lahendusi ei ole soojuspumba maailmas rohkem. Kuna välis osa soojusvahetist käib läbi maakontuuri vedelik, siis Vaillant õhk-vesi soojuspump sulatab ööpäevas ainult 2 korda. Kui võrdleme teiste õhk- vesi soojuspumpadega siis nemad sulatavad iga h vähemalt korra mis teeb ööpäevas 24 korda. Kuidas selline vahe tuleb? Vastus on väga lihtne kondenseerumis punkt. Toon näite välistemperatuuri 0 kraadi, sellise kraadi juures on enamus õhk vesi soojuspumpadel (millel on freoon välises aurustis) välisesses aurustisse mineva freooni temperatuur ca -20 ja -30 vahel siis sellisel temperatuuri on niiskuse kondenseerumine kõige suurem. Vaillant soojuspumbal on aga 0 kraadi juures välisesse soojusvahetisse minev soojuskandja vedeliku temeperatuur ca 4-5 kraadi kõrgem ehk siis -4 või -5 kraadi. Kuna soojusvaheti ja välisõhu temperatuuri vahe on väiksem siis suurt kondenseerumis ohtu ei ole ja sulatusel minev energia on palju väiksem. Lihtuses peitub asja võlu. Vaillant on enda laborites mõõtnud sulatusele mineva energia ära. Keskmiselt on sulatusele minev energia ca 20-30 eurot kuus sõltub seadme suurusest. Kui nüüd sulatusele minev energia arvutada ca 6 kuu peale ( leome meie kliimavööndi miinimum kütte perioodi ). Siis teeb see aastas keskmiselt 120-180 Eurot kütte kulude vahe. Kui aga võtame selle kulu 10 aasta peale kokku siis ca 1200-1800 eurot. Mis on väga suur summa. Neid numbreid analüüsides ja mõeldes siis tundub Vaillant õhk-vesi soojuspump täiesti ideaalne lahendus igale majale. Täna soetad suuri investeeringuid mitte tehes õhk-vesi soojuspumba ning aga aastaid hiljem kogud raha ja mõtled puurida enda majale ka  maakontuuri puurauk. Meie tehnikud liidavad selle maakontuuri soojuspumbaga ja ongi teie majal maasoojuspump. Pole vaja teha uusi investeeringuid soojuspump jääb samaks.

Vaillant soojuspump on üks väheseid soojuspumpasid mis on nii universaalne, et suudab olla õhk vesi ja maasoojuspump koos.  Alguses on raske uskuda, kuid neid kes ei usu kustsume tutvuma meie paigaldatud soojuspumba lahendustega. ( Vaillant maasoojus ja Vaillant õhk-vesi soojuspumbaga )

Oleme jälginud Õhk vesi soojuspumba kulu 240 m2 majal, terve Veebruari kuu. Olgu siinkohal ära nimetatud ka, et majal on esimesel ja teisel korrusl põrandaküte. Soojuspumba kogu kulu sellise maja puhul Veebruari kuu jooksul oli 79 eurot. Majas olev temperatuur on püsivalt 23 kraadi.

Vaillant soojuspumpadega saab samuti väga edukalt teha aktiiv jahutust. Aktiiv jahutse korral soendatakse kas siis maakontuuri või siis õhk-vesi välis osa. Samuti saab Vaillant õhk-vesi soojuspumbaga ära määratleda öise reziimi. Kui tugevat häält võib soojuspumba välis osa öösel teha. Seade kasutamine annab kliendile täpselt nii vaikse välis osa, et see teie rahuliku und ei segaks. Sellest tulenevalt võib välis osa isegi magamistoa akna alla paigaldada.

Kui sinus tekitas see väikene jutt huvi siis võta kindlasti meie ühendust.

Maasoojus OÜ
Kadaka tee 72A, ruum 226
Tallinn 12618
tel. 680 9001
e-kiri: info@maasoojus.ee 

Share this warmth with your friends.Avalda arvamust või küsi eksperdilt

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-gaMeilt saad tervikliku küttelahenduse, kuhu kuuluvad

• optimaalne projekt
• kindla garantiiga soojuspump
• vajaduse korral põranda- või radiaatorküttesüsteem ning
• oskuslik paigaldus

Vaillant Termolux Honeywell Systemkan Wavin