Maasoojus
Saada päring
Logo
Teenused

Küte, jahutus ja ventilatsioon

Kütte, jahutuse ja ventilatsiooni projekteerimine

Projekt on esmane samm mistahes kütte-, jahutuse-, või ventilatsioonisüsteemi ehitustööde teostamiseks. See hõlmab süsteemi üldise kavandi ja joonise loomist, mis vastab hoone energiavajadusele ja normidele. Hea projekteerimine tagab süsteemi efektiivsuse, töökindluse ja kestvuse. Projekteerimine hõlmab sobivate süsteemide valimist – soojuspumbad, kliimaseadmed radiaatorid, põrandaküte ja ventilatsiooniseadmed. Samuti on projekteerimise osa energiapuurkaevude ja maakontuuri torustiku planeerimine.

Paigaldus

Soojuspumbad, radiaatorid, põrandaküte, kliimaseadmed, ventilatsioon

Paigaldus on tehniline protsess, mis hõlmab süsteemide füüsilist paigutamist ja ühendamist ühtseks töötavaks süsteemiks. Paigalduse eeltingimused lepitakse alati eelnevalt kokku , et hoone üldine valmidus võimaldaks paigaldust teostada.

Soojuspumpade paigaldus on meie igapäevane töö ja teeme seda täie tõsidusega ja juba väga pikka aega. Iga projekt on erinev ja isegi sama arhitektuurse projekti järgi ehitatud hoonete tehnoruumid on enamusel juhtudel erineva lahendusega. Seega õpime ikka iga päev veel juurde uusi asju ja leiame uusi lahendusi. Soojuspumbad paigaldame üldjuhul tehnoruumi ja vastavalt võimalustele. Oleme paigaldanud ka vahekoridoridesse ja eesruumidesse – oluline, et lahendus tellijale sobib. Kõik eeltingimused ja vajalikud eeltööd räägivad läbi meie projektijuhid. Anname alati endast parima, et tulemus oleks rõõmutoov ja kauakestev.

Radiaatorite paigaldus, konkreetsete asukohtade määramine ja ühendamine küttesüsteemiga. Tavaliselt paigaldatakse radiaatorid akna alla, kuid viimasel ajal rohkem ka akna kõrvale seinale, sest akende mõõdud on põrandast laeni. Läbiviigud seintest ja põrandatest ning magistraaltorustiku paigutus (seinal, lae all, šahtis) on alati olulise tähtsusega, sest igal tellijal on oma kriteeriumid ja hoonel omad võimalused.

Põrandakütte torustiku paigaldame betooni/kipsi valu eelselt isolatsioonile, armatuurile või OSB plaadile, betooni freesitult või fooliumisolatsioonplaadile.

Kliimaseadmed vajavad alati eriti head planeerimist enne paigaldust, kuna lisaks elektriühendusele ja jahutustorustiku rajamisele ja ühendamisele on vajadus ka kondensaatvee äravoolule. Seega on enne paigaldust asukoha valik kriitilise tähtsusega. Kliimaseadmeid on erinevaid – seinale, lakke, lae taha peidetavaid ja puhurkonvektori tüüpi, valik lähtub tellija soovidest ja hoone võimalustest. Meie teostame paigalduse kui torustiku ja seadme paigaldus on võimalik ja tingimused kokku lepitud.

Ventilatsioontorustiku paigaldus lepitakse alati eelnevalt tehnoloogiliselt kokku torustiku katte elementide võimalusest sõltuvalt vahelagede sisse, šahtidesse või ripplagede peale. Meie paigaldame torustikud vastavat kokkuleppele ja ühendame seadmega.

Seadistus

Seadmete seadistus ja tasakaalustamine hoone vajadusest lähtuvalt.

Seadistus on alati paigaldusele järgnev väga oluline tegevus, sest see annab just viimase lihvi kogu kasutaja ja hoone vajadusele sobivaks muutmisele.

Meie tehnikud on spetsialiseerunud Vaillant soojuspumpade seadistamisele, et need töötaks täisautomaatselt ja probleemideta. Oluline on alati ka maksimaalne ökonoomsus e. kulud võimalikult madalaks saada.

Energiapuuraugud

Projekteerimine, ehitusloa taotlemine, puurimine, kasutusloa taotlemine

Energiapuuraukude rajamiseks on vajalik ehitusluba, mille eelduseks on korrektse projekti olemasolu. Projekteerimise faasis täpsustame kõik võimalused ja vajadused, et tulemus oleks maksimaalselt hea. Kui ehitusluba on olemas, saame asuda teostama, mis omakorda nõuab lisaks puurimisele ka puuraukude juurest magistraaltorustiku rajamist hoonesse, sh kaevetööd ja läbiviikude puurimine hoonesse.

Maakontuuri paigaldus

Maakontuuri paigaldus on üldjuhul kinnistusisene lahendus ja eraldi projekteerimist ei vaja.

Oluline on teada, kuidas saab maakontuuri mahutada. Meie kaevame selle maha vastavalt kokkuleppele ja teeme ka eskiisjoonise, kuhu märgime paigalduse asetuse

Põrandakütte freesimine olemasoleva põranda sisse

Tolmuvaba teostus!

Olemasoleva betoonpõranda sisse freesime sobivad põrandakütte toru sooned spetsiaalse freesiga ja kasutame tolmuvabe teostuse jaoks väga võimast tööstuslikku tolmuimejat.

Tulemus on olnud tellijatele meeldiv, sest tolmu ei ole ja ei pea muretsema, et betoonitolm levib ja rikub mööbliesemeid või tehnikat.

Küttesüsteemi läbipesu

Teostame läbipesu spetsiaalse keemilise ainega, mis lahustab torude ja fassooniosade küljes oleva korrosiooni ja katlakivi jäägid.

Läbipesu toimub mitme päeva vältel, kuid samas on võimalik küttesüsteemi jätkuvalt kasutada.

 Küttevee analüüs ja pehmendamine

Veekareduse ja happesuse mõõtmine

Analüüsime küttevett spetsiaalse laboriga ja tulemused anname teada koos edasise tegevuskonsultatsiooniga, et vältide küttesüsteemi riknemist, korrosiooni, elektriokorrosiooni või katlakivi tekkimisega.

Küttevee demineraliseerimine ja happesuse tasakaalustamine

Olenevalt küttevee analüüsist pakume küttevee korda seadmist erinevate tehnoloogiatega. Pehmendame teie olemasoleva küttevee või täidame küttesüsteemi uue pehmendatud veega. Protsessi pikkus oleneb küttevee kogusest. Selle kohta annab infot meie projektijuht.